آیا داشتن 8 دندان عقل عادی است؟

/
داشتن دندان عقل که تحت عنوان دندان مولر سوم نیز شناخته می شود، یک اتفاق معمول برای اکثر افراد است. اما داشتن 8 دندان عقل چطور؟ آیا این تعداد معمولی است یا بیش از حد تلقی می شود؟ بیایید نگاهی دقیق تری داشته باشیم به حقایقی در مورد دندان های عقل و معنای داشتن 8 عدد از آنها.

آیا احتقان سینوس ها باعث دندان درد می شود؟

/
احتقان سینوسی که باعث درد دندان می شود، پدیده ای غیر عادی است اما کم سابقه نیست. هنگامی که سینوس ها ملتهب و دچار احتقان می شوند، می توانند به دندان های فک بالا فشار وارد کنند که به صورت درد یا حساسیت دندان ظاهر می شود. در اینجا نگاهی عمیق تر خواهیم داشت به این که چرا این اتفاق رخ می دهد و در مورد آن چه کاری می توان انجام داد.

تأثیر دو گانه زیبایی و عملکردی جراحی ارتوگناتیک

/
آیا از ظاهر لبخند خود ناراضی هستید؟ آیا در جویدن یا صحبت کردن نیز مشکل دارید؟ اگر چنین است، جراحی ارتوگناتیک ممکن است راه حل مشکلات شما باشد.جراحی ارتوگناتیک با استفاده از فناوری و تکنیک های پیشرفته، به یک جراحی متداول و موفق تبدیل شده است. این جراحی معمولاً توسط یک جراح بسیار ماهر دهان و فک و صورت و با همکاری یک متخصص ارتودنسی انجام می شود.این فرایند متحول کننده مزایای دوگانه ای را ارائه می دهد، و زیبایی و عملکرد لبخند شما را بهبود می بخشد.

آیا جویدن آدامس می تواند دندان ها را تمیز کند؟

/
آیا آدامس دندان های شما را تمیز می کند؟ پاسخ این است که بستگی به نوع آدامسی که می جوید و نحوه جویدن آن دارد. در حالی که آدامس می تواند به حذف ذرات غذا و تحریک تولید بزاق کمک کند، اما جایگزینی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیست. اگر می خواهید از هر گونه مزایای آدامس ها برای دندان های خود بهره مند شوید، رعایت یک روتین بهداشت دهان و دندان و انتخاب دقیق آدامس اهمیت دارد.

چرا بیماران مبتلا به سرطان دندان از دست می دهند؟

/
درمان های سرطان می توانند روی بدن تأثیر بگذارند و یکی از عوارض جانبی کمتر شناخته شده آنها، از دست دادن دندان است. بیماران سرطانی ممکن است از این که بدانند سلامت دهان و دندان های آنها می تواند تحت تأثیر شیمی درمانی و پرتو درمانی قرار گیرد شگفت زده شوند. در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که چرا بیماران مبتلا به سرطان دندان های خود را از دست می دهند و برای پیشگیری و مدیریت این عارضه جانبی چه کاری می توان انجام داد.

وقتی دندان هایم درد می کنند چه بخورم و چه نخورم؟

/
اگر دندان درد را تجربه می کنید، ممکن است به این فکر کنید که چه غذاهایی می توانید بخورید بدون آنکه باعث ایجاد ناراحتی بیشتر شود. مهم است که غذاهای نرمی را انتخاب کنید که جویدن آنها آسان است تا درد دندان های شما را تشدید نکنند. اجتناب از غذاهای سفت، ترد یا چسبناک می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر به دندان ها و کاهش درد کمک کند.

در طول درمان ارتودنسی از چه خمیر دندان هایی باید اجتناب کرد؟

/
آیا از بریس استفاده می کنید و نمی دانید از کدام خمیر دندان استفاده کنید؟ در حالی که بریس ها می توانند به صاف کردن دندان ها و بهبود لبخند شما کمک کنند، اما برای حفظ بهداشت دهان و دندان نیز به مراقبت ویژه نیاز دارند. یکی از مهمترین جنبه های این امر استفاده از خمیر دندان مناسب است.

ارتباط بین دندان ها و ساختار صورت و خط فک

/
آیا دندان ها بر روی فک تأثیر می گذارند؟ این یک پرسش متداول است که بسیاری از افراد مطرح می کنند. پاسخ این است که آری، از دست دادن دندان ها می تواند شکل صورت و خط فک شما را تحت تأثیر قرار دهد. زمانی که دندان ها از دست می دهید، می تواند باعث از دست دادن استخوان فک و افتادگی صورت شود که می تواند باعث شود چهره شما گود رفته و پیر به نظر برسد.

بعد از مسواک زدن، مواد سفید رشته ای داخل دهان من چه هستند؟

/
همه ما می خواهیم دندان های خود را در بهترین شرایط ممکن نگه داریم زیرا این امکان را برای ما فراهم می کند که با اعتماد به نفس لبخند بزنیم- اما متأسفانه، تقریباً هر کسی در مقطعی از زندگی خود با مشکلاتی با دندان های خود مواجه می شود، خواه این مشکل جدی باشد یا جزئی. یک مسئله نسبتاً شایع زمانی است که مواد سفیدی در دهان خود پیدا می کنیم. ما برای کمک به تشخیص مشکل و ارائه اطلاعات در مورد نحوه درمان آن، در این مقاله به این پرسش پاسخ می دهیم که مواد رشته ای سفید رنگ در دهان بعد از مسواک زدن چه هستند؟

آیا بعد از درمان ریشه پوسیدگی دندان اتفاق می افتد؟

/
پوسیدگی دندان که تحت عنوان کرم خوردگی یا حفره دندان نیز شناخته می شود، زمانی اتفاق می افتد که اسیدها مواد معدنی دندان را حل کرده و باعث ایجاد حفره یا ضایعات می شوند. این بیماری توسط باکتری های دهانی مانند استرپتوکوک موتانس Streptococcus mutans و لاکتوباسیلوس Lactobacillus ایجاد می شود که در یک بیوفیلم چسبناک و بی رنگ به نام پلاک روی سطوح دندان ایجاد می شوند.